Bawełna z jonami srebra i jej właściwości.
Bawełna z jonami srebra i jej właściwości.

Zadowolenie i komfort naszych najmłodszych klientów jest dla nas bardzo istotne. To właśnie w trosce o ich skórę wprowadziliśmy już na stałe bawełnę premium z jonami srebra która jest antybakteryjna. Tkaniny bawełniane które maja wtłoczone jony srebra eliminują bakterie, roztocza i grzyby. Najważniejsze jest to że w żaden sposób nie wpływają negatywnie na florę bakteryjną naszej skóry. Tkanina ma styczność z naszym ciałem eliminuje bakterie i grzyby które mogą prowadzić do reakcji alergicznych. Tkanina z jonami srebra to materiał najwyższej jakości - jest bardzo wytrzymały i posłuży przez lata.

Teraz kilka słów o działaniu jonów srebra.

Tkanina bawełniana premium z jonami srebra została wykończona specjalną apreturą. Jest to proces złożony z dwóch etapów:

  • Pierwszy z nim ma za zadnie usunięcie z włókien różnych substancji oraz barwników naturalnych czego głównym efektem jest wydobycie białego koloru tkaniny.
  • Drugi etap to mikro pigmentacja która odpowiada za to że jony srebra zakotwiczają się w przestrzeni przędzy. Tkanina ma cechy antybakteryjne ponieważ dodatnie jony srebra zawarte we włóknach mają zdolności rozbijania struktury drobnoustrojów i mikrobów. Hamują ich rozwój oraz namnażanie, co pozwala bawełnie z jonami srebra zachować świeżość oraz wysoki komfort jej użytkowania.

Antybakteryjne działanie srebra zależy od jonu srebra, natomiast skuteczność związków srebra, jako środków antyseptycznych zależy od zdolności biologicznie aktywnego jonu srebra (Ag +) do nieodwracalnego uszkodzenia kluczowych układów enzymatycznych w błonach komórkowych patogenów.

Biała bawełna premium którą wykorzystujemy w naszych pościelach dziecięcych czy prześcieradłach posiadaja Certyfikat Oeko-tex. Certyfikat ten przyznawany jest w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi i daje pełną gwarancję bezpieczeństwa tkaniny w kontakcie ze skórą. Poniżej mogą Państwo mogą zapoznać się z oświadczeniem naszego producenta który informuje o tym że zarówno przędze jak i druk są objęte certyfikatem oraz że są naniesione apretury z jonami z srebra. 

 

 

 

oświadczenie

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Shoper Paczkomaty) już od 399,00 zł.
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl